כאבי ברכיים אצל ספורטאים

כאבי ברכיים אצל ספורטאים
קרדיט לתמונה: mapichai / FreeDigitalPhotos.net

 

כאבי ברכיים אצל ספורטאים שכיחים מאוד ונובעים בעיקר בגלל עומס יתר על מפרק הברך, עקב הפעלה לא נכונה של הברכיים ועקב פעילות גונית מאומצת מדי.

נשמע כי כאבי ברכיים בלתי נמנעים אצל ספורטאים, אך לא כך הדבר. יש מספר דברים שאתם יכולים לעשות על מנת למזער נזקים עתידיים ולהפחית את כאבי הברכיים שלכם בצורה משמעותית.

כ- 75% מכאבי הברכיים אצל ספורטאים חולפים בעת מנוחה, אך חשוב להתייעץ עם אורתופד על מנת לשלול פציעות חמורות יותר.

סוגי פציעות הברכיים הנפוצות אצל ספורטאים

קרע ברצועות הברך – הרצועות תומכות במפרק הירך ואצל ספורטאים קרע ברצועות הוא דבר שכיח מאוד. הקרע עלול להוביל לחוסר יציבות של מפרק הברך, מה שעלול לגרום למתיחת הרצועות, לקרע חלקי או לקרע מלא. קרע ברצועות הברך גורם לכאבים ולהגבלת התנועה של הברך.

פריקה של פיקת הברך – פיקת הברך מקובעת למקום באמצעות גידים. אם גידים אלו רופפים מדי, היא עלולה להחליק ממקומה, ולרוב היא מחליקה לאזור החיצוני של הברך.

בורסיטיס (דלקת בבורסה)בורסיטיס היא התפתחות של דלקת ברקמה דמוית שק הנקרא בורסה. פגיעה ברקמת הבורסה עלולה לגרום לכאבים חזקים, לדלקת ולמוגבלות בתנועה.

שברי מאמץ – שברי מאמץ עלולים להתרחש בעצמות מפרק הברך, לרוב כתוצאה מאימונים לא מבוקרים. שברי מאמץ מובילים לחולשה של העצם, ואם הוא לא מאובחן בזמן, הוא עלול לגרום לשבר מלא שהינו חמור אף יותר, במיוחד כאשר הוא מתרחש בתוך מפרק הברך.

היפטרו מכאבי הברכיים שלכם ללא ניתוחים באמצעות שיטת אפוסתרפיה. לקבלת יעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

טיפים חשובים למניעת כאבי ברכיים אצל ספורטאים

בצעו חימום ומתיחות לפני ואחרי כל אימון – אנשים רבים נוטים להתעצל לבצע חימום ומתיחות, אך למען האמת, לתרגילי חימום לפני האימון ומתיחות אחריו יש חשיבות רבה. החימום יכין את הגוף שלכם באופן הדרגתי לפעילות מאומצת וימנע פציעות מיותרות. חשוב שהחימום יהיה אפקטיבי, לכן, אם אינכם בטוחים אילו תרגילים עליכם לבצע התייעצו עם מאמן כושר.

נעלו נעליים מתאימות – הנעל אותה אתם בוחרים צריכה להתאים למבנה הרגל שלכם. לאנשים רבים יש קריסה פניה או החוצה של הרגל, מנח שונה המושפע גם מפציעות עבר כגון נקעים ושברים. וודאו כי הנעל שבחרתם נותנת את התמיכה המספקת לרגל שלכם. ישנן חנויות נעלים בהן ניתן לבצע מבדק הליכה חינם ולהתאים את הנעל הנכונה. בנוסף, אם יש צורך במדרסים חשוב שהם גם יתאימו לרגל ולכן, במקרים של פלטפוס או קשת גבוהה, מדרסים רק יצרו יותר עומס על הברך שלכם ויגרמו לכאבים חמורים יותר.

הקשיבו לגופכם – אם כואבות לכם הברכיים, הקשיבו לגוף שלכם ואל תתעקשו להמשיך את האימון. כמו שצוין בתחילת המאמר, מרבית מכאבי הברכיים אצל ספורטאים עוברים ללא כל טיפול מלבד מנוחה מוחלטת.

חזקו את שרירי הברך ושרירי הליבה – שרירי הליבה נמצאים מסביב לגו ויש להם תפקיד חשוב בשמירה על יציבות עמוד השדרה והברכיים שלכם. ככל שתחזקו את השרירים האלו יותר, כך תפחיתו יותר עומס ממפרק הברך שלכם.

חבשו את הברך במקרה הצורך – חבישת אזור הברך נקראת TAPING. ניתן לחבוש את הברכיים על מנת לתת לקבע אותן ולתת להן תמיכה.

טיפול בשיטת אפוסתרפיה לכאבי ברכיים אצל ספורטאים

טיפול בשיטת אפוסתרפיה לכאבי ברכיים אצל ספורטאים
שיטת אפוסתרפיה לטיפול בכאבי ברכיים

 

שיטת אפוסתרפיה מבוססת על מערכת הליכה ייחודית: שתי רפידות ביו-מכאניות שמיקומן, דרגת קמירותן וגמישותן מותאמים עבור כל מטופל באופן אישי על ידי פיזיותרפיסט מומחה.

מערכת ההליכה הוכחה מחקרית כיעילה בהפחתת העומסים מהאזור הכואב בברכיים ובאימון השרירים התומכים במפרק הברך כך שיעבדו בתאום בפעולות מאומצות כגון: הליכה, עליה וירידה במדרגות, יציאה מהרכב ועוד.

מטרת השיטה היא להביא להורדת העומסים מהאזור הפגוע ולאיזון וחלוקה נכונה של עומסים אלה לאורך הגפה התחתונה: שרשרת המפרקים של הקרסול, הברך והירך.

טיפול בשיטת אפוסתרפיה מותאם באופן אישי על פי מבנה הגוף והצורך של כל מתאמן, והוא מומלץ הן לשיקום לאחר פציעות ספורט והן כמסייע להתאוששות מהירה והערכות לפעילות ספורטיבית.

טיפול בשיטת אפוסתרפיה מתאים לספורטאים שנאלצו להפחית את תדירות האימונים או להפסיקם בעקבות פציעה או כאב ולכל מי שמעוניין להיכנס לכושר ולהתחיל לבצע פעילות גופנית כשגרה בצורה בטוחה ונכונה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

איך אדע האם טיפול בשיטת אפוסתרפיה מתאים לבעיה הספציפית שלי?

בקלות. אתם יכולים לקבל בדיקת ייעוץ והתאמה חינם במרכז אפוסתרפיה. האבחון מתבצע במעבדת הליכה ממוחשבת והוא כולל:

  • מבדק הליכה ממוחשב
  • מילוי שאלונים לגבי מצבכם הרפואי
  • בדיקה קלינית מקיפה על ידי פיזיותרפיסט מומחה
  • התאמה אישית של מערכת אפוסתרפיה במידת הצורך

מעוניינים בבדיקת התאמה חינם?

מלאו את הפרטים שלכם פה ונציג מאפוסתרפיה ייצור אתכם קשר בימים הקרובים.

בואו להבדק על ידי מומחי אפוסתרפיה בחינם עוד היום! הבדיקה אינה כרוכה בעלות כספית ואינה מצריכה כל התחייבות מצידך כך שאין לך מה להפסיד.

במחקרים רפואיים נמצא כי הטיפול יכול להפחית כאבי ברכיים ולשפר תפקוד בספורטאים וחובבי ספורט הסובלים מכאבי ברכיים.

המחקרים הראו שכבר לאחר 8 שבועות של טיפול חלה הפחתה של כ-70% בעוצמת הכאב וכי השיפור נמשך גם לאחר שנה. תוצאות המחקר הראו גם שיפור משמעותי בכאבי ברכיים אפילו בהליכה, בעלייה וירידה במדרגות וקימה מכיסא.

היפטרו מכאבי הברכיים שלכם אחת ולתמיד באמצעות טיפול אפוסתרפיה

לקבלת ייעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!

טיפול אפוסתרפיה מסובסד על ידי כל קופות החולים!
טיפול אפוסתרפיה מסובסד על ידי כל קופות החולים!