כאבי ברכיים ורכיבה על אופניים

כאבי ברכיים ורכיבה על אופניים
קרדיט לתמונה: arztsamui / FreeDigitalPhotos.net

 

כאבי ברכיים בעת רכיבה על אופניים היא תלונה נפוצה מאוד. תנועת הדיווש על האופניים מגבירה את העומס על מפרק הברך, כך שמספיק שהאוכף של האופניים שלכם ימוקם בטעות נמוך או גבוה מדי וכבר אתם נמצאים בסיכון גבוה הרבה יותר לסבול מכאבים בברכיים.

כאשר אנו רוכבים על אופניים, הרגל שלנו מבצעת בממוצע כ-100 סיבובים לדקה, כלומר, ברכיבה של שעה הברך שלנו מתכופפת כ- 6000 פעמים!!!

הפלג העליון של גופינו נמצא בישיבה מתמשכת בעוד הפלג התחתון של גופינו מבצע תנועות רבות החוזרות על עצמן שוב ושוב.

אם גם אתם אוהבים לרכב על אופניים, אין זה אומר שעובדות אלו צריכות להרתיע אתכם ולגרום לכם להפסיק לבצע את הפעילות הספורטיבית המועדפת עליכם.

בעזרת כמה טיפים פשוטים ליישום תוכלו להמשיך לרכב על האופניים שלכם בכיף וללא כאבי ברכיים.

כך תמנעו כאבי ברכיים בעת רכיבה על אופניים

התאימו את גובה האוכף – כיסא הממוקם נמוך מדי יגרום לכיפוף מתמשך של מפרק הברך שלכם ויגביר את העומס עליו. כיסא הממוקם גבוה מדי יגרום לירידה בכוח השרירים שלכם ולחוסר יציבות באגן. בעקבות כך, על מנת ליצור יציבות טובה יותר על האופניים, אתם תבצעו תנועות אגן מוגזמות יותר ובכך תעייפו את שרירי הגוף האחרים שלכם.

התאימו את גובה הכידון לאוכף – כידון גבוה מדי עלול להגביר את הלחץ על עצמות הישיבה ועל העצב במפשעה. לעומת זאת, כידון רחוק או נמוך מדי עלול לגרום ללחץ באזור הגב התחתון והצוואר. התאמת גובה הכידון לאוכף יסייע בחלוקת עומסים נכונה על איברי גופכם.

התאימו את מנח הנעל – וודאו כי הנעל שלכם נמצאת ב-90 מעלות לציר הפדל או במקביל לשרשרת. הפדל והמכשיר המחבר את הנעל לפדל צריכים להביא את הרגל למצב תקין בו תנועת השוק תהיה במקביל לקו האנכי.
בחרו בנעל המתאימה לרכיבה על אופניים – רוב הרוכבים על אופניים נועלים כיום נעליים שמתחברות לפדלים ויש להן סוליה קשיחה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

בחרו אוכף המתאים לכם – הקריטריון השני הוא מידת הנוחות של האוכף. יש המון אוכפים בשוק – אוכפים מרופדים בג'ל, אוכפים קלילים העשויים מסיבי פחם ועוד. עדיף לגשת לחנות אופניים מקצועית על מנת שיתאימו לכם את האוכף שאתם צריכים.

חזקו את השרירים מסביב לברך – חיזוק השרירים התומכים בברך, השריר הארבע ראשי וההמסטרינגס (Hamstrings), יפחיתו במידה ניכרת את העומס על מפרק הברך ויפחיתו משמעותית את כאבי הברכיים שלכם.

העלו את דרגת קושי הרכיבה בהדרגה – חשוב להעלות את העומס בצורה הדרגתית ולא להתחיל לקרוע את שבילי האופניים כבר על ההתחלה, ותמיד הקשיבו לגוף שלכם. אם אתם חשים בכאב, הפסיקו את הרכיבה ותנו לגוף שלכם לנוח.

היפטרו מכאבי הברכיים שלכם ללא ניתוחים באמצעות שיטת אפוסתרפיה. לקבלת יעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!

שיטת אפוסתרפיה לכאבי ברכיים בעת רכיבה על אופניים

מבט מהצד על מערכת ההליכה של אפוסתרפיה
מבט מהצד על מערכת ההליכה של אפוסתרפיה

 

אפוסתרפיה היא שיטת טיפול המתבצעת ללא כל ניתוחים או בדיקות פולשניות. השיטה מבוססת על מערכת הליכה המותאמת לכל מטופל באופן אישי על ידי פיזיותרפיסט מומחה של אפוסתרפיה.

מערכת ההליכה מורכבת מיחידות ביו-מכאניות שמוברגות בסוליית הנעל. הרפידות מפחיתות עומס מהאזור הפגוע במפרק ומפזרות אותו על מנת להפחית את הכאב, ובנוסף, הרפידות מאמנות את המערכת העצבית כך שהשרירים יעבדו בתיאום ובתזמון מדויק.

שיטת אפוסתרפיה מתאימה לאנשים שמעוניינים להיכנס לכושר ולהתחיל לבצע פעילות גופנית כחלק משגרת היומיום בצורה בטוחה ונכונה, וכמו כן, היא מתאימה למתאמנים שנאלצו להפחית את תדירות האימונים או להפסיקם כתוצאה מכאב או פציעה בברכיים.

מערכת ההליכה של אפוסתרפיה מותאמת באופן אישי לפי מבנה הגוף והצורך של כל מתאמן, והיא מומלצת הן לשיקום לאחר פציעות ספורט והן כמסייעת להתאוששות מהירה והערכות לפעילות ספורטיבית.

נכון להיום טופלו מעל 40,000 מטופלים באמצעות שיטת אפוסתרפיה לכאבי ברכיים, רבים מהם ספורטאים ואנשים העוסקים בריצה, שקיבלו את החיים שלהם בחזרה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

איך אדע האם טיפול בשיטת אפוסתרפיה מתאים לבעיה הספציפית שלי?

בקלות. אתם יכולים לקבל בדיקת ייעוץ והתאמה חינם במרכז אפוסתרפיה.

האבחון מתבצע במעבדת הליכה ממוחשבת והוא כולל:

  • מבדק הליכה על גבי מערכת הליכה ממוחשבת
  • מילוי שאלונים לגבי מצבכם הרפואי
  • בדיקה קלינית מקיפה על ידי פיזיותרפיסט מומחה
  • התאמה אישית של מערכת אפוסתרפיה במידת הצורך

מעוניינים בבדיקת התאמה חינם?

מלאו את הפרטים שלכם פה ונציג מאפוסתרפיה ייצור אתכם קשר בימים הקרובים.

בואו להבדק על ידי מומחי אפוסתרפיה בחינם עוד היום! הבדיקה אינה כרוכה בעלות כספית ואינה מצריכה כל התחייבות מצידך כך שאין לכם מה להפסיד.

במחקרים רפואיים נמצא כי הטיפול יכול להפחית כאבי ברכיים ולשפר תפקוד בספורטאים וחובבי ספורט הסובלים מכאבי ברכיים.

המחקרים הראו שכבר לאחר 8 שבועות של טיפול חלה הפחתה של כ-70% בעוצמת הכאב וכי השיפור נמשך גם לאחר שנה. תוצאות המחקר הראו גם שיפור משמעותי בכאבי ברכיים אפילו בהליכה, בעלייה וירידה במדרגות וקימה מכיסא.

היפטרו מכאבי הברכיים שלכם אחת ולתמיד באמצעות טיפול אפוסתרפיה

לקבלת ייעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!

טיפול אפוסתרפיה מסובסד על ידי כל קופות החולים!
טיפול אפוסתרפיה מסובסד על ידי כל קופות החולים!