מה ניתן לעשות כדי להאיץ את ההחלמה מניתוח בברך?

במספר לא מבוטל של מקרים, מבינים כי הדרך היחידה לטפל בכאבים שונים המופיעים בברך היא באמצעות ניתוח כירורגי. הדבר יידרש כאשר הפגיעה בברך חמורה יחסית, וכשהטיפולים הפשוטים יותר לא הוכיחו עצמם כיעילים.

אלא שגם החזרה לשגרה ולתפקוד מלא, לאחר הניתוח, אינם דבר פשוט כלל וכלל. הנה מספר דגשים שיוכלו לסייע לכם לעשות זאת באופן המהיר והבטוח ביותר.

קבלו טיפים חשובים להאצת תהליך השיקום וההחלמה

הקפידו על חזרה הדרגתית לפעילות

ברוב המקרים, ניתן יהיה לחזור לדרוך על הרגל המנותחת כבר לאחר הניתוח. עם זאת, חשוב מאד שהתהליך יהיה הדרגתי. בימים הראשונים שלאחר הניתוח ניתן לדרוך על הרגל וללכת, אך תוך שימוש באמצעי עזר מסוגים שונים: בתחילת הדרך, יהיה זה, למשל, בר המקבילים, ולאחר מכן מכשירים לסיוע בהליכה. לאחר פרק זמן של חודש עד חודש וחצי, ניתן לחזור להליכה רגילה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הימנעו מפעולות מאומצות

גם כאשר חוזרים לפעילות של הברך, במידה זו או אחרת, חשוב שלא לקחת סיכונים. אין לשכוח שהיא עברה הליך שאינו פשוט כלל וכלל, ובהיעדר הזהירות תוצאות הניתוח עלולות להשתבש. זו גם הסיבה שהרופאים ימליצו בפה מלא שלא לרוץ על הברך בשבועות שאחרי הניתוח, ולא לקפוץ.

אז מה כן ניתן לעשות לצורך האצת ההחלמה?

פשוט מאד: תרגילי פיזיותרפיה מקבלים תפקיד חשוב לאחר תקופה ההחלמה, ובכוחם לחזק בשיעור משמעותי את שרירי הברך. נסו לקבל מהגורם המטפל עצות לגבי תרגילים משלימים, אותם תוכלו לבצע גם בבית.

היו סבלניים

חשוב לתת את הדעת, בנקודה הזו, שלכל ניתוח ברך יש דינמיקה משלו. כך, בהתאם לרמת המורכבות שלו ולחומרתה של הבעיה בה הוא בא לטפל, תידרש גם תקופת החלמה שונה. המלצה חשובה ביותר שניתן לתת, בהקשר הזה, היא להתאזר בסבלנות, ולהבין כי השיפור עשוי להיות הדרגתי. חשוב להקשיב להוראות הרופא המנתח, ולעבור אצלו ביקורות בתקופות שהגדיר מראש.

טיפול אפוסתרפיה להאצת השיקום לפני ואחרי ניתוח בברך

טיפול אפוסתרפיה להאצת השיקום לפני ואחרי ניתוח בברך
המחשה של מערכת ההליכה של אפוסתרפיה

 

טיפול אפוסתרפיה הינו טיפול שמרני לכאבי ברכיים, והוא מתאים גם למי שסובל מכאבי ברכיים וגם למי שהומלץ לו לעבור ניתוח בברך.

אפוסתרפיה מבוססת על מערכת הליכה הכוללת רפידות ביו-מכאניות שמוצמדות לסולייה של נעליים יחודיות. רפידות אלו מותאמות באופן אישי לכל מטופל ומטופל, כשהיתרון של טיפול זה הוא בכך שלא צריך להקדיש לו זמן מיוחד.

מערכת ההליכה מאפשרת אימון שרירי המותאם ברמת הקושי שלו לכל מטופל באופן פרטני. כמו כן, הוא מפחית כאבים לפני הניתוח, משתלב בתהליך השיקום לאחר הניתוח ומשפר את תוצאותיו משמעותית.

אפשר ללכת עם הנעליים בכל מקום ובכל שעה לפרק זמן של כחצי שעה ביום (בהתאם להנחיות הפיזיותרפיסט המומחה לשיטת אפוסתרפיה). אתם יכולים ללכת עם הנעליים בבית, במשרד, בעת טיול עם הכלב, בקניות בסופר ואפילו בסידורים.

איך אדע האם טיפול בשיטת אפוסתרפיה מתאים לבעיה הספציפית שלי?

בקלות. אתם יכולים לקבל בדיקת ייעוץ והתאמה חינם במרכז אפוסתרפיה. האבחון מתבצע במעבדת הליכה ממוחשבת והוא כולל:

  • מבדק הליכה ממוחשב
  • מילוי שאלונים לגבי מצבכם הרפואי
  • בדיקה קלינית מקיפה על ידי פיזיותרפיסט מומחה
  • התאמה אישית של מערכת אפוסתרפיה במידת הצורך

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מעוניינים בבדיקת התאמה חינם?

מלאו את הפרטים שלכם פה ונציג מאפוסתרפיה ייצור אתכם קשר בימים הקרובים.

בואו להבדק על ידי מומחי אפוסתרפיה בחינם עוד היום! הבדיקה אינה כרוכה בעלות כספית ואינה מצריכה כל התחייבות מצידך כך שאין לכם מה להפסיד.

במחקרים רפואיים נמצא כי הטיפול יכול להפחית כאבי ברכיים ולשפר תפקוד אצל אנשים הסובלים מכאבי ברכיים ובעיות ברכיים שונות.

המחקרים הראו שכבר לאחר 8 שבועות של טיפול חלה הפחתה של כ-70% בעוצמת הכאב וכי השיפור נמשך גם לאחר שנה. תוצאות המחקר הראו גם שיפור משמעותי בכאבי ברכיים אפילו בהליכה, בעלייה וירידה במדרגות וקימה מכיסא.

נכון להיום טופלו בהצלחה מעל 40,000 מטופלים באמצעות שיטת אפוסתרפיה לכאבי ברכיים, ביניהם מבוגרים, צעירים, חובבי ספורט וספורטאים מקצועיים שקיבלו את החיים שלהם בחזרה.

היפטרו מכאבי הברכיים שלכם אחת ולתמיד באמצעות טיפול אפוסתרפיה

לקבלת ייעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!

טיפול אפוסתרפיה מסובסד על ידי כל קופות החולים!
טיפול אפוסתרפיה מסובסד על ידי כל קופות החולים!

Posted in: החלפת מפרק ברך, כאבי ברכיים - כללי