ממה עלולים להיגרם כאבים מאחורי הברך אחרי ריצה?

כאבי ברכיים הינם בעיה אורתופדית נפוצה ביותר, הקיימת במידה כזו או אחרת בקרב כמחצית מהאוכלוסייה.

הברך הינה המפרק הגדול ביותר בגוף והיא ממלאת תפקיד משמעותי בנשיאת משקל הגוף ובביצוע פעולות מהותיות כמו הליכה, עמידה ותנועה.

מפרק הברך מורכב מחלקים רבים כמו עצמות, רצועות, מיניסקוסים, שרירים וגידים אשר פועלים בתיאום להנעה של המפרק ולשמירת יציבותו.

פגיעה באחד החלקים או בתיאום ביניהם עלול לגרום לכאבי ברכיים שעשויים להופיע במיקומים שונים, כמו כאבים מאחורי הברך, מעט מתחתיה בחלקה הקדמי, סביב לברך או בתוך מפרק עצמו.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כאבי ברכיים בזמן ביצוע פעילות ספורטיבית

העומס הקיים על הברכיים רב, ובמהלך פעילות גופנית, כמו ריצה, העומס על הברכיים גדל פי שישה עד שבעה ממשקל הגוף. עם הזמן, השרירים נחלשים, מרכיבי המפרק נשחקים והתיאום בין השרירים נפגם אף הוא.

כל אלה מהווים גורמים לכאבים מאחורי הברך אחרי ריצה, במהלכה או בכל עיתוי אחר, גם פציעות כמו מתיחת רצועה או שריר מובילות לכאבי ברכיים.

קראו עוד על כאבי ברכיים בעת ולאחר ביצוע פעילות ספורטיבית במאמר הזה או על כאבי ברכיים לאחר ריצה במאמר הזה

טיפול אפוסתרפיה לכאבי ברכיים אחרי ריצה

טיפול בשיטת אפוסתרפיה לכאבי ברכיים לאחר ריצה
טיפול בשיטת אפוסתרפיה לכאבי ברכיים לאחר ריצה

 

טיפול אפוסתרפיה מבוסס על מערכת הליכה המורכבת מיחידות ביו-מכאניות שמוברגות בסוליית הנעל. יחידות אלו מפחיתות עומס מהאזור הפגוע במפרק ומפזרות אותו על מנת להפחית את הכאב. בנוסף, הרפידות מאמנות את המערכת העצבית כך שהשרירים יעבדו בתיאום ובתזמון מדויק.

שיטת אפוסתרפיה מתאימה לאנשים שמעוניינים להיכנס לכושר ולהתחיל לבצע פעילות גופנית כחלק משגרת היומיום בצורה בטוחה ונכונה, וכמו כן, היא מתאימה למתאמנים שנאלצו להפחית את תדירות האימונים או להפסיקם כתוצאה מכאב או פציעה בברכיים.

מערכת ההליכה של אפוסתרפיה מותאמת באופן אישי לפי מבנה הגוף והצורך של כל מתאמן, והיא מומלצת הן לשיקום לאחר פציעות ספורט והן כמסייעת להתאוששות מהירה והערכות לפעילות ספורטיבית.

נכון להיום טופלו מעל 40,000 מטופלים באמצעות אפוסתרפיה, רבים מהם ספורטאים ואנשים העוסקים בריצה, שקיבלו את החיים שלהם בחזרה.

בואו להיבדק על ידי פיזיותרפיסט מומחה לאפוסתרפיה בחינם ללא התחייבות! מלאו את הפרטים שלכם פה ונציג מאפוסתרפיה ייצור אתכם קשר בימים הקרובים.

איך אדע האם טיפול בשיטת אפוסתרפיה מתאים לבעיה הספציפית שלי?

בקלות. אתם יכולים לקבל בדיקת ייעוץ והתאמה חינם במרכז אפוסתרפיה. האבחון מתבצע במעבדת הליכה ממוחשבת והוא כולל:

  • מבדק הליכה ממוחשב
  • מילוי שאלונים לגבי מצבכם הרפואי
  • בדיקה קלינית מקיפה על ידי פיזיותרפיסט מומחה
  • התאמה אישית של מערכת אפוסתרפיה במידת הצורך

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מעוניינים בבדיקת התאמה חינם?

מלאו את הפרטים שלכם פה ונציג מאפוסתרפיה ייצור אתכם קשר בימים הקרובים.

בואו להבדק על ידי מומחי אפוסתרפיה בחינם עוד היום! הבדיקה אינה כרוכה בעלות כספית ואינה מצריכה כל התחייבות מצידך כך שאין לכם מה להפסיד.

במחקרים רפואיים נמצא כי הטיפול יכול להפחית כאבי ברכיים ולשפר תפקוד אצל אנשים הסובלים מכאבי ברכיים ובעיות ברכיים שונות.

המחקרים הראו שכבר לאחר 8 שבועות של טיפול חלה הפחתה של כ-70% בעוצמת הכאב וכי השיפור נמשך גם לאחר שנה. תוצאות המחקר הראו גם שיפור משמעותי בכאבי ברכיים אפילו בהליכה, בעלייה וירידה במדרגות וקימה מכיסא.

נכון להיום טופלו בהצלחה מעל 40,000 מטופלים באמצעות שיטת אפוסתרפיה לכאבי ברכיים, ביניהם מבוגרים, צעירים, חובבי ספורט וספורטאים מקצועיים שקיבלו את החיים שלהם בחזרה.

היפטרו מכאבי הברכיים שלכם אחת ולתמיד באמצעות טיפול אפוסתרפיה

לקבלת ייעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!

טיפול אפוסתרפיה מסובסד על ידי כל קופות החולים!
טיפול אפוסתרפיה מסובסד על ידי כל קופות החולים!

Posted in: כאבי ברכיים בספורט