איך אוכל להקל על כאבי הברכיים שלי ולמנוע חזרתם בעתיד?

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להקל על כאבי ברכיים שלכם ואף למנוע את חזרתם בעתיד:

עיסוק בפעילות נמוכת זעזועים – אנשים אשר סובלים מכאבי ברכיים עדיף לבחור פעילות גופנית המפעילה לחצים נמוכים בלבד על הברכיים. לדוגמא: בריצה סופג הגוף זעזוע הגדול פי ארבעה ממשקלו, בהליכה – פי 1.5 בלבד ובשחיה – אין זעזועים דומים. במשחקי כדור כגון כדורעף וכדורסל, מופעלים לחצים מאוד גבוהים על הברכיים כמו גם בשיעורי מחול אירובי מסוג "high impact", המלווים בקפיצות, גבוה הלחץ הברכי בהשוואה לשיעורי"low impact".

שימוש בציוד הולם  נעלי ספורט טובות המיועדות ספציפית לפעילות: נעלי ריצה, נעלי מחול אירובי, נעלי טניס וכדו'. ריצפה מיוחדת לשיעורי מחול אירובי. ריצה שלא על משטחים קשים, ככבישים ומדרכות.

ביצוע של חימום והרפיה – בתחילת האימון ובסופו, יש להקפיד על סדרה של תרגילי גמישות ומתיחות המותאמים לפעילות, וכן על פעילות בדרגת מאמץ נמוכה, בת כ-10 דקות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

חיזוק השרירים בכלל ושרירי הרגליים בפרט – חיזוק שרירים כללי, ובמיוחד של שרירי הרגליים, התומכים ומגינים על מפרק הברך. הפסקת הפעילות הגורמת ללחץ מוגבר וחוזר על הברכיים. ניתן להמשיך ולהתאמן בשחיה או בפעילות "low impact" אחרת. חיזוק שרירי הרגליים, התומכים במיפרק הברך, במיוחד השריר הארבע-ראשי הירכי.

קומפרסים עם קרח – הנחת קרח על האזור הכואב למשך כ-20-10 דקות אחרי הפעילות, עשויה להקל על הכאב ולהחיש את תהליך ההחלמה.

שיטת אפוסתרפיה להקלה ומניעה של כאבי ברכיים

שיטת אפוסתרפיה לטיפול בפציעות ברכיים
שיטת אפוסתרפיה לטיפול בפציעות ברכיים

 

אפוסתרפיה היא שיטת טיפול ייחודית שהוכחה מחקרית כיעילה בהפחתת כאבי ברכיים הנגרמים מפציעות שונות ובהחזרת טווחי התנועה של המטופל.

אפוסתרפיה מבוססת על מערכת הליכה ייחודית הכוללת רפידות ביו-מכאניות שמוצמדות לסולייה של נעליים יחודיות. רפידות אלו מותאמות באופן אישי לכל מטופל ומטופל, כשהיתרון של טיפול זה הוא בכך שלא צריך להקדיש לו זמן מיוחד.

אתם יכולים ללכת עם הנעליים בכל מקום ובכל שעה לפרק זמן של כחצי שעה ביום, בהתאם להנחיות הפיזיותרפיסט המומחה לשיטת אפוסתרפיה, בין אם בבית, במשרד, בעת טיול עם הכלב, בקניות בסופר ואפילו בסידורים.

איך אדע האם טיפול בשיטת אפוסתרפיה מתאים לבעיה הספציפית שלי?

בקלות. אתם יכולים לקבל בדיקת ייעוץ והתאמה חינם במרכז אפוסתרפיה. האבחון מתבצע במעבדת הליכה ממוחשבת והוא כולל:

  • מבדק הליכה ממוחשב
  • מילוי שאלונים לגבי מצבכם הרפואי
  • בדיקה קלינית מקיפה על ידי פיזיותרפיסט מומחה
  • התאמה אישית של מערכת אפוסתרפיה במידת הצורך

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מעוניינים בבדיקת התאמה חינם?

מלאו את הפרטים שלכם פה ונציג מאפוסתרפיה ייצור אתכם קשר בימים הקרובים.

בואו להבדק על ידי מומחי אפוסתרפיה בחינם עוד היום! הבדיקה אינה כרוכה בעלות כספית ואינה מצריכה כל התחייבות מצידך כך שאין לכם מה להפסיד.

במחקרים רפואיים נמצא כי הטיפול יכול להפחית כאבי ברכיים ולשפר תפקוד אצל אנשים הסובלים מכאבי ברכיים ובעיות ברכיים שונות.

המחקרים הראו שכבר לאחר 8 שבועות של טיפול חלה הפחתה של כ-70% בעוצמת הכאב וכי השיפור נמשך גם לאחר שנה. תוצאות המחקר הראו גם שיפור משמעותי בכאבי ברכיים אפילו בהליכה, בעלייה וירידה במדרגות וקימה מכיסא.

נכון להיום טופלו בהצלחה מעל 40,000 מטופלים באמצעות שיטת אפוסתרפיה לכאבי ברכיים, ביניהם מבוגרים, צעירים, חובבי ספורט וספורטאים מקצועיים שקיבלו את החיים שלהם בחזרה.

היפטרו מכאבי הברכיים שלכם אחת ולתמיד באמצעות טיפול אפוסתרפיה

לקבלת ייעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!

טיפול אפוסתרפיה מסובסד על ידי כל קופות החולים!
טיפול אפוסתרפיה מסובסד על ידי כל קופות החולים!

Posted in: כאבי ברכיים - כללי