איך אפשר לטפל בכאבי ברכיים שנוצרו בעקבות ברך שהסתובבה?

אחת מפציעות הספורט הנפוצות ביותר היא סיבוב הברך. תופעה זו עלולה להתרחש במגוון רחב של מצבים: מתיחת הרצועה הצולבת הקדמית או הרצועה הצידית בברך, קרע במיניסקוס, פגיעה במפרק האגן וכיוצא בזה.

הגם שלכל אחד מהמצבים האלה טיפול ייחודי משלו, הנקבע על פי מאפייני האדם וחומרת הבעיה, ניתן למצוא מספר קווי דמיון להפחתת הכאבים.

טיפים לטיפול בברך שהסתובבה

חשיבותה של מנוחה

כצעד ראשון, ראוי להדגיש שסיבובה של הברך אינו דבר פשוט כלל וכלל, ומצב שרחוק מלהיות טבעי. לכן, אחד הדגשים הראשונים צריך להיות על הפחתת הפעילות בברך ככל האפשר, לפחות עד אשר ייעשה אבחון מקיף יותר.

חשוב להקפיד ככל האפשר על מנוחה, ולא לבצע פעילויות ספורטיביות מאמצות, דוגמת ריצה, עלייה על מדרגות או קפיצה. כאשר אין ברירה אלא להתנועע, מומלץ לעשות זאת באמצעות עזרים אורתופדיים, המוצעים על ידי גורם מקצועי בתחום. תנועה באמצעות קביים, למשל, תסייע להפחתת הכאבים, בטווח הקצר והארוך כאחד.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

חיזוק השרירים התומכים

בהמשך לסעיף הקודם, דרך יעילה במיוחד להפחית את הכאבים הנובעים מברך שהסתובבה היא פשוט להסתמך עליה פחות במהלך ביצוע פעולות מסוימות. תרגילים שונים שהתכלית שלהם היא חיזוק השרירים התומכים בבטן, בגב או בשלד יכולים להפחית במידה לא מבוטלת את העומס שעל הברכיים, מה שיביא, כמובן, להפחתה הדרגתית של הכאבים.

תרופות

הקלה על כאבים בברכיים, ובכלל כאלה שנובעים מסיבובה של הברך, אפשרית באמצעות תרופות מסוגים שונים. פעמים רבות, יהיו אלה תרופות נוגדות דלקות, ובכלל זה איבופרופן או אספירין, כאשר את התמונה עשויים להשלים גם תוספי מזון מסוגים שונים.

אלה מביאות להקלה על הכאבים, כמובן, אך לא ישפרו את מצבה של הברך.לכן, נוטלים אותן בעיקר בשלבים הראשונים, במקביל לטיפולים ישירים יותר להתמודדות עם הבעיה.

שיטת אפוסתרפיה לטיפול בפציעות ברכיים

שיטת אפוסתרפיה לטיפול בפציעות ברכיים
שיטת אפוסתרפיה לטיפול בפציעות ברכיים

 

אפוסתרפיה היא שיטת טיפול ייחודית שהוכחה מחקרית כיעילה בהפחתת כאבי ברכיים הנגרמים מפציעות שונות ובהחזרת טווחי התנועה של המטופל.

אפוסתרפיה מבוססת על מערכת הליכה ייחודית הכוללת רפידות ביו-מכאניות שמוצמדות לסולייה של נעליים יחודיות. רפידות אלו מותאמות באופן אישי לכל מטופל ומטופל, כשהיתרון של טיפול זה הוא בכך שלא צריך להקדיש לו זמן מיוחד.

אתם יכולים ללכת עם הנעליים בכל מקום ובכל שעה לפרק זמן של כחצי שעה ביום, בהתאם להנחיות הפיזיותרפיסט המומחה לשיטת אפוסתרפיה, בין אם בבית, במשרד, בעת טיול עם הכלב, בקניות בסופר ואפילו בסידורים.

איך אדע האם טיפול בשיטת אפוסתרפיה מתאים לבעיה הספציפית שלי?

בקלות. אתם יכולים לקבל בדיקת ייעוץ והתאמה חינם במרכז אפוסתרפיה. האבחון מתבצע במעבדת הליכה ממוחשבת והוא כולל:

  • מבדק הליכה ממוחשב
  • מילוי שאלונים לגבי מצבכם הרפואי
  • בדיקה קלינית מקיפה על ידי פיזיותרפיסט מומחה
  • התאמה אישית של מערכת אפוסתרפיה במידת הצורך

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מעוניינים בבדיקת התאמה חינם?

מלאו את הפרטים שלכם פה ונציג מאפוסתרפיה ייצור אתכם קשר בימים הקרובים.

בואו להבדק על ידי מומחי אפוסתרפיה בחינם עוד היום! הבדיקה אינה כרוכה בעלות כספית ואינה מצריכה כל התחייבות מצידך כך שאין לכם מה להפסיד.

במחקרים רפואיים נמצא כי הטיפול יכול להפחית כאבי ברכיים ולשפר תפקוד אצל אנשים הסובלים מכאבי ברכיים ובעיות ברכיים שונות.

המחקרים הראו שכבר לאחר 8 שבועות של טיפול חלה הפחתה של כ-70% בעוצמת הכאב וכי השיפור נמשך גם לאחר שנה. תוצאות המחקר הראו גם שיפור משמעותי בכאבי ברכיים אפילו בהליכה, בעלייה וירידה במדרגות וקימה מכיסא.

נכון להיום טופלו בהצלחה מעל 40,000 מטופלים באמצעות שיטת אפוסתרפיה לכאבי ברכיים, ביניהם מבוגרים, צעירים, חובבי ספורט וספורטאים מקצועיים שקיבלו את החיים שלהם בחזרה.

היפטרו מכאבי הברכיים שלכם אחת ולתמיד באמצעות טיפול אפוסתרפיה

לקבלת ייעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!

טיפול אפוסתרפיה מסובסד על ידי כל קופות החולים!
טיפול אפוסתרפיה מסובסד על ידי כל קופות החולים!

Posted in: כאבי ברכיים - כללי