כאבי ברכיים אחרי טריאתלון האם כדאי לי ללכת לרופא או להמתין שהכאבים יחלפו מעצמם?

טריאתלון הוא אחד התחרויות הספורטיביות המתאגרות ביותר שיש. הגם שמורכבות התחרות משתנה בהתאם לקהל היעד או לסוג התחרות, ברור שבכל המקרים מדובר הוא בקילומטרים ארוכים של שחייה, רכיבה וריצה, המצרכים כושר גופני מרשים, כוח סיבולת ויכולת לחלוקת כוח יעילה.

סיום טריאתלון בהצלחה מביא לתחושת סיפוק כמעט חד פעמית, אך פעמים רבות – גם לכאבים המופיעים בימים או בשבועות שאחרי, ובכלל זה בברכיים.

טריאתלון עלול לגרום למגוון רחב של כאבים

חשוב לתת את הדעת, בנקודה הזו, שטריאתלון עלול להביא לסוגים רבים של כאבי ברכיים, כל אחד מהם, כמובן, יצריך טיפול נקודתי משלו. ממש על קצה המזלג, ניתן להצביע על כאבים מסוימים המהווים מנת חלקם של רבים העוסקים בטראיתלון, ובכלל זה דלקות פרקים, דלקות בגיד, קרע בסחוס או ברצועות הברך, שברים תת סחוסיים – והרשימה עוד ארוכה.

אצל כל אדם יבואו לידי ביטוי בעיות וכאבים מסוגים אחרים, כמובן, אך בכל המקרים מדובר על כאב עז, אי נעימות רבה והגבלת יכולת ההתניידות של האדם. מכאן, עולה שאלה משמעותית נוספת, והיא כיצד ניתן בדיוק להקל על כאבי הברכיים שיופיעו לאחר המאמץ העצום של הטריאתלון?

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הקלה על כאבי ברכיים כתוצאה מפעילות גופנית מאומצת

הכול מתחיל במנוחה

הטריאתלון מביא למאמץ גופני שאין הרבה הגדולים ממנו. לכן, חשוב מאד להקפיד, כצעד ראשון לאחר סיום המסע המפרך הזה, על מנוחה רבה ככל האפשר. נדרש לחזור לפעילות גופנית באופן הדרגתי, ולהימנע בשבועות שלאחר הטריאתלון מפעולות מאסיביות דוגמת ריצה או קפיצה.

תרופות ומשככי כאבים

עם כאבים בברך, ובכלל אלה המופיעים לאחר טריאתלון, ניתן לטפל באמצעות תרופות, תכשירים ותוספי תזונה מסוגים שונים. לכל אחד מאלה יש מנגנון פעילות שונה, כמובן, אך תכלית משותפת של מרביתם היא שיכוך כאבים כללי, עם או בלי טיפול בדלקות.

חשיבותו של חיזוק הגוף

ככלל, כאבים בברך יפחתו כאשר השרירים בה מחוזקים, אך גם כשהשרירים באזורים אחרים, המשתתפים בחלוקת הנטל, יחוזקו. לכן, תרגילים שונים לחיזוק השרירים, המבוצעים על ידי פיזיותרפיסטים או אפילו בבית, יכולים להקל על הכאבים.

במידה והכאבים לא חולפים או לחילופין, מחמירים, גשו לרופא בהקדם על מנת לאבחן את מקור הכאבים.

קראו עוד על כאבי ברכיים וענפי הספורט השונים פה

טיפול אפוסתרפיה לכאבי ברכיים המגרמים כתוצאה מספורט

טיפול אפוסתרפיה לכאבי ברכיים המגרמים כתוצאה מפעילות ספורטיבית
טיפול אפוסתרפיה לכאבי ברכיים המגרמים כתוצאה מפעילות ספורטיבית

 

טיפול אפוסתרפיה הינו טיפול שמרני לכאבי ברכיים, והוא מתאים למי שסובל מכאבי ברכיים או פציעה בברך, והוא מומלץ ופופולארי במיוחד בקרב ספורטאים מקצועיים וחובבי ספורט.

אפוסתרפיה מבוססת על מערכת הליכה הכוללת רפידות ביו-מכאניות שמוצמדות לסולייה של נעליים יחודיות. רפידות אלו מותאמות באופן אישי לכל מטופל ומטופל, כשהיתרון של טיפול זה הוא בכך שלא צריך להקדיש לו זמן מיוחד.

מערכת ההליכה מאפשרת אימון שרירי המותאם ברמת הקושי שלו לכל מטופל באופן פרטני. כמו כן, הוא מפחית כאבים לפני הניתוח, משתלב בתהליך השיקום לאחר הניתוח ומשפר את תוצאותיו משמעותית.

אפשר ללכת עם הנעליים בכל מקום ובכל שעה לפרק זמן של כחצי שעה ביום (בהתאם להנחיות הפיזיותרפיסט המומחה לשיטת אפוסתרפיה). אתם יכולים ללכת עם הנעליים בבית, במשרד, בעת טיול עם הכלב, בקניות בסופר ואפילו בסידורים.

נכון להיום טופלו בהצלחה מעל 40,000 מטופלים באמצעות שיטת אפוסתרפיה, רבים מהם ספורטאים וחובבי ספורט שקיבלו את החיים שלהם בחזרה.

איך אדע האם טיפול בשיטת אפוסתרפיה מתאים לבעיה הספציפית שלי?

בקלות. אתם יכולים לקבל בדיקת ייעוץ והתאמה חינם במרכז אפוסתרפיה. האבחון מתבצע במעבדת הליכה ממוחשבת והוא כולל:

  • מבדק הליכה ממוחשב
  • מילוי שאלונים לגבי מצבכם הרפואי
  • בדיקה קלינית מקיפה על ידי פיזיותרפיסט מומחה
  • התאמה אישית של מערכת אפוסתרפיה במידת הצורך

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מעוניינים בבדיקת התאמה חינם?

מלאו את הפרטים שלכם פה ונציג מאפוסתרפיה ייצור אתכם קשר בימים הקרובים.

בואו להבדק על ידי מומחי אפוסתרפיה בחינם עוד היום! הבדיקה אינה כרוכה בעלות כספית ואינה מצריכה כל התחייבות מצידך כך שאין לכם מה להפסיד.

במחקרים רפואיים נמצא כי הטיפול יכול להפחית כאבי ברכיים ולשפר תפקוד אצל אנשים הסובלים מכאבי ברכיים ובעיות ברכיים שונות.

המחקרים הראו שכבר לאחר 8 שבועות של טיפול חלה הפחתה של כ-70% בעוצמת הכאב וכי השיפור נמשך גם לאחר שנה. תוצאות המחקר הראו גם שיפור משמעותי בכאבי ברכיים אפילו בהליכה, בעלייה וירידה במדרגות וקימה מכיסא.

נכון להיום טופלו בהצלחה מעל 40,000 מטופלים באמצעות שיטת אפוסתרפיה לכאבי ברכיים, ביניהם מבוגרים, צעירים, חובבי ספורט וספורטאים מקצועיים שקיבלו את החיים שלהם בחזרה.

היפטרו מכאבי הברכיים שלכם אחת ולתמיד באמצעות טיפול אפוסתרפיה

לקבלת ייעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!

טיפול אפוסתרפיה מסובסד על ידי כל קופות החולים!
טיפול אפוסתרפיה מסובסד על ידי כל קופות החולים!

Posted in: כאבי ברכיים בספורט