מדוע נוצרים כאבי ברכיים לאחר פעילויות ספורטיביות מסוימות?

מפרק הברך הוא אחד המפרקים המורכבים והפגיעים ביותר בגוף. המפרק נמצא בין שתי עצמות ארוכות (ירך ושוק), והוא מפרק נושא משקל. עובדות אלו גורמות לכך, שהכוחות והמומנטים הפועלים עליו גדולים וחזקים במיוחד.

מפרק הברך הוא מפרק בלתי יציב מבחינה מבנית. מיבנהו מזכיר מצב של "יציבות אדישה", הנוצרת בין כדור לבין המישור שהכדור מונח עליו.

מבנה המפרק ומגוון תנועותיו (כפיפה ופשיטה, סיבוב השוק ביחס לירך, החלקה קלה קדימה ואחורה), גורמים לכך, שהוא מתקשה לעמוד בעומסים הנדרשים ממנו.

משום כך, מספר הפציעות בברכיים הוא רב, ואחוז ניכר מהן – פציעות קשות ומורכבות. כאבי ברכיים נובעים, בדרך כלל, ממצב של "שימוש יתר"(over use) במפרק הברך – תנועות חוזרות ונישנות בהן קיימת נשיאה של משקל, כמו בעת ריצה. הכאבים עלולים להחמיר בעת הפעילות או בעת ישיבה ממושכת ועשויים להופיע בברך אחת בלבד או בשתיהן.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

טיפול אפוסתרפיה לכאבים בברכיים

שיטת אפוסתרפיה לטיפול בכאבי ברכיים
שיטת אפוסתרפיה לטיפול בכאבי ברכיים

 

אפוסתרפיה מבוססת על מערכת הליכה ייחודית הכוללת רפידות ביו-מכאניות שמוצמדות לסולייה של נעליים יחודיות. רפידות אלו מותאמות באופן אישי לכל מטופל ומטופל, כשהיתרון של טיפול זה הוא בכך שלא צריך להקדיש לו זמן מיוחד.

אפשר ללכת עם הנעליים בכל מקום ובכל שעה לפרק זמן של כחצי שעה ביום (בהתאם להנחיות הפיזיותרפיסט המומחה לשיטת אפוסתרפיה). אתם יכולים ללכת עם הנעליים בבית, במשרד, בעת טיול עם הכלב, בקניות בסופר ואפילו בסידורים.

מעוניינים בבדיקת התאמה חינם?

מלאו את הפרטים שלכם פה ונציג מאפוסתרפיה ייצור אתכם קשר בימים הקרובים.

בואו להבדק על ידי מומחי אפוסתרפיה בחינם עוד היום! הבדיקה אינה כרוכה בעלות כספית ואינה מצריכה כל התחייבות מצידך כך שאין לכם מה להפסיד.

במחקרים רפואיים נמצא כי הטיפול יכול להפחית כאבי ברכיים ולשפר תפקוד אצל אנשים הסובלים מכאבי ברכיים ובעיות ברכיים שונות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

המחקרים הראו שכבר לאחר 8 שבועות של טיפול חלה הפחתה של כ-70% בעוצמת הכאב וכי השיפור נמשך גם לאחר שנה. תוצאות המחקר הראו גם שיפור משמעותי בכאבי ברכיים אפילו בהליכה, בעלייה וירידה במדרגות וקימה מכיסא.

נכון להיום טופלו בהצלחה מעל 40,000 מטופלים באמצעות שיטת אפוסתרפיה לכאבי ברכיים, ביניהם מבוגרים, צעירים, חובבי ספורט וספורטאים מקצועיים שקיבלו את החיים שלהם בחזרה.

היפטרו מכאבי הברכיים שלכם אחת ולתמיד באמצעות טיפול אפוסתרפיה

לקבלת ייעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!

טיפול אפוסתרפיה מסובסד על ידי כל קופות החולים!
טיפול אפוסתרפיה מסובסד על ידי כל קופות החולים!

 

Posted in: כאבי ברכיים בספורט