האם יכול להיות שנגרמו לי כאבים בברכיים לאחר שעות מרובות של עמידה רציפה?

כאבי ברכיים בהחלט עלולים להיגרם כתוצאה מעמידה ממושכת. עמידה לפרקים ארוכים עלולים להפעיל לחץ ועומס רב על הברכיים, הירכיים, הקרסוליים וכפות הרגליים. במידה ומדובר במקרה חד פעמי של עמידה ממושכת, רוב הסיכויים כי כאבי הברכיים יחלפו מעצמם לאחר מנוחה.

טיפים להקלה על כאבי ברכיים

קבלו טיפים חשובים להקלה על כאבי ברכיים עקב עמידה ממושכת. במידה ומדובר בעמידה יומיומית כחלק מהשגרה, תוכלו ליישם את הטיפים הבאים שיעזרו לכם למנוע כאבי ברכיים בעתיד:

  • נעלו נעליים נוחות – נעלים נוחות הן נעליים שמספקות תמיכה מספקת ומתאימות למנח הרגל שלכם. נשים: השתדלו לא לנעול נעלי עקב כי הן מוסיפות עומס על הברכיים שלכן.
  • חזקו את השרירים שלכם – בצעו תרגילים לחיזוק השרירים מסביב לברך על מנת שיוכלו לעמוד טוב יותר בעומסים. תרגילי סקוואטים הם תרגילים מצוינים לחיזוק השרירים אם מבצעים אותם נכון.
  • עשו הפסקות לשבת/ לחלץ את העצמות מדי פעם – גם אם העבודה שלכם או הפעילות היומיומית שלכם מצריכה מכם לעמוד שעות רבות, דאגו לקחת הפסקות לישיבה ולהליכה טובה לחילוץ העצמות.
  • שמרו על תזונה נכונה ובריאה – תזונה נכונה שמכילה את כל הוויטמינים והמינרלים להם הגוף זקוק חשובה מאוד.
  • שמרו על משקל תקין – אם אתם בעלי משקל עודף דעו כי המשקל העודף מוסיף עומס רב על הברכיים שלכם. נסו להפחית ממשקלכם ותוכלו להרגיש הקלה בכאבים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

שיטת אפוסתרפיה לטיפול בכאבי ברכיים

שיטת אפוסתרפיה לטיפול בפציעות ברכיים
שיטת אפוסתרפיה לטיפול בפציעות ברכיים

 

אפוסתרפיה היא שיטת טיפול ייחודית שהוכחה מחקרית כיעילה בהפחתת כאבי ברכיים הנגרמים מפציעות שונות ובהחזרת טווחי התנועה של המטופל.

אפוסתרפיה מבוססת על מערכת הליכה ייחודית הכוללת רפידות ביו-מכאניות שמוצמדות לסולייה של נעליים יחודיות. רפידות אלו מותאמות באופן אישי לכל מטופל ומטופל, כשהיתרון של טיפול זה הוא בכך שלא צריך להקדיש לו זמן מיוחד.

אתם יכולים ללכת עם הנעליים בכל מקום ובכל שעה לפרק זמן של כחצי שעה ביום, בהתאם להנחיות הפיזיותרפיסט המומחה לשיטת אפוסתרפיה, בין אם בבית, במשרד, בעת טיול עם הכלב, בקניות בסופר ואפילו בסידורים.

איך אדע האם טיפול בשיטת אפוסתרפיה מתאים לבעיה הספציפית שלי?

בקלות. אתם יכולים לקבל בדיקת ייעוץ והתאמה חינם במרכז אפוסתרפיה. האבחון מתבצע במעבדת הליכה ממוחשבת והוא כולל:

  • מבדק הליכה ממוחשב
  • מילוי שאלונים לגבי מצבכם הרפואי
  • בדיקה קלינית מקיפה על ידי פיזיותרפיסט מומחה
  • התאמה אישית של מערכת אפוסתרפיה במידת הצורך

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מעוניינים בבדיקת התאמה חינם?

מלאו את הפרטים שלכם פה ונציג מאפוסתרפיה ייצור אתכם קשר בימים הקרובים.

בואו להבדק על ידי מומחי אפוסתרפיה בחינם עוד היום! הבדיקה אינה כרוכה בעלות כספית ואינה מצריכה כל התחייבות מצידך כך שאין לכם מה להפסיד.

במחקרים רפואיים נמצא כי הטיפול יכול להפחית כאבי ברכיים ולשפר תפקוד אצל אנשים הסובלים מכאבי ברכיים ובעיות ברכיים שונות.

המחקרים הראו שכבר לאחר 8 שבועות של טיפול חלה הפחתה של כ-70% בעוצמת הכאב וכי השיפור נמשך גם לאחר שנה. תוצאות המחקר הראו גם שיפור משמעותי בכאבי ברכיים אפילו בהליכה, בעלייה וירידה במדרגות וקימה מכיסא.

נכון להיום טופלו בהצלחה מעל 40,000 מטופלים באמצעות שיטת אפוסתרפיה לכאבי ברכיים, ביניהם מבוגרים, צעירים, חובבי ספורט וספורטאים מקצועיים שקיבלו את החיים שלהם בחזרה.

היפטרו מכאבי הברכיים שלכם אחת ולתמיד באמצעות טיפול אפוסתרפיה

לקבלת ייעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!

טיפול אפוסתרפיה מסובסד על ידי כל קופות החולים!
טיפול אפוסתרפיה מסובסד על ידי כל קופות החולים!

Posted in: כאבי ברכיים - כללי