מהן דרכי הטיפול בכונדרומלציה?

כונדרומלציה היא אחת מפגיעות הברכיים הנפוצות ביותר בקרב צעירים, וכזו שנותנת את אותותיה בקרב לא מעט ספורטאים. כונדרומלציה היא מצב שבו סחוס מפרק הברך מתרכך, מה שנובע לרוב מפגיעות גופניות, משחיקת הברך כתוצאה מעומס עליהן או מבעיות טבעיות במבנה הברכיים.

הכונדרומלציה מביאה לדלקות ולכאבים בשיעור משמעותי, פוגעת ביכולת התנועה של אדם ומגבילה אותו מלבצע תנועות מסוימות. מכאן, שעולה צורך מהותי לדעת כיצד ניתן לטפל בהירככות הסחוס.

הטיפולים האפשריים במקרים של כונדרומלציה

חיזוק השרירים

כצעד ראשון, ראוי לתת את הדעת על כך שככל שמקדימים להתמודד עם הבעיה, כך גדלים הסיכויים שהתמודדות זו תהיה יעילה יותר. בשלבים הראשון של הכונדרומלציה ניתן לטפל בה באמצעות חיזוקם של השרירים באזור הברך, ובעיקר שרירי הפנים או אלה הממוקמים בקדמת הירך: תרגילים פיזיותרפיים, בהקשר הזה, נחשבים למועילים במיוחד. אלה יחזקו בהדרגה את הסחוס, ויקטינו את חוסר הנעימות הנגרמת מההירככות שלו.

בכל אופן, מומלץ להיעזר בחוות דעת מקצועית של רופא מומחה בדרך להתאמת התרגילים. חשוב שהפעילות תהיה מתונה באופן יחסי, כך שלא תתרחש פגיעה משמעותית יותר במפרקי הברך. כאשר הכיפוף בברך בזוית הקטנה מ-90 מעלות, למשל, ניתן להתמודד עם הבעיה תוך שימוש במכשירים אליפטיים או שחיה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ניתוחים כירורגיים

לא בכל המקרים ניתן להתמודד עם הכונדרומלציה באמצעות התרגילים הגופניים. הבעיה בהחלט עלולה להפוך לחמורה יותר, לעיתים אף לרמה של בעיה כרונית. ואז, אין מנוס מאשר ניתוח כירורגי לטיפול בברך. הניתוח הנפוץ ביותר הוא ארתרוסקופיה.

ניתוח זה נעשה תוך שימוש במצלמה, המוכנסת לחלל הברך, ומאפשרת בקרה על הפעילות הכירורגית של החלקת מפרק הברך. הדבר מקטין את החיכוכים באזור, ועקב כך גם את הכאבים. לניתוח זה מספר רמות מורכבות, הנקבעות על ידי חומרת הבעיה ומצבו הגופני של המטופל.

שיטת אפוסתרפיה לחיזוק השרירים ושיקום לפני ואחרי ניתוח בברך

שיטת אפוסתרפיה לחיזוק השרירים ושיקום לפני ואחרי ניתוח בברך
שיטת אפוסתרפיה לחיזוק השרירים ושיקום לפני ואחרי ניתוח בברך – תמונת המחשה

 

טיפול אפוסתרפיה הינו טיפול שמרני לכאבי ברכיים, והוא מתאים גם למי שסובל מכאבי ברכיים וגם למי שהומלץ לו לעבור ניתוח בברך.

אפוסתרפיה מבוססת על מערכת הליכה הכוללת רפידות ביו-מכאניות שמוצמדות לסולייה של נעליים יחודיות. רפידות אלו מותאמות באופן אישי לכל מטופל ומטופל, כשהיתרון של טיפול זה הוא בכך שלא צריך להקדיש לו זמן מיוחד.

מערכת ההליכה מאפשרת אימון שרירי המותאם ברמת הקושי שלו לכל מטופל באופן פרטני. כמו כן, הוא מפחית כאבים לפני הניתוח, משתלב בתהליך השיקום לאחר הניתוח ומשפר את תוצאותיו משמעותית.טיפול אפוסתרפיה מסובסד על ידי כל קופות החולים

אפשר ללכת עם הנעליים בכל מקום ובכל שעה לפרק זמן של כחצי שעה ביום (בהתאם להנחיות הפיזיותרפיסט המומחה לשיטת אפוסתרפיה). אתם יכולים ללכת עם הנעליים בבית, במשרד, בעת טיול עם הכלב, בקניות בסופר ואפילו בסידורים.

טיפול אפוסתרפיה מסובסד על ידי כל קופות החולים ועל ידי חברות הביטוח הפרטיות: כלל והראל.

איך אדע האם טיפול בשיטת אפוסתרפיה מתאים לבעיה הספציפית שלי?

בקלות. אתם יכולים לקבל בדיקת ייעוץ והתאמה חינם במרכז אפוסתרפיה. האבחון מתבצע במעבדת הליכה ממוחשבת והוא כולל:

  • מבדק הליכה ממוחשב
  • מילוי שאלונים לגבי מצבכם הרפואי
  • בדיקה קלינית מקיפה על ידי פיזיותרפיסט מומחה
  • התאמה אישית של מערכת אפוסתרפיה במידת הצורך

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מעוניינים בבדיקת התאמה חינם?

מלאו את הפרטים שלכם פה ונציג מאפוסתרפיה ייצור אתכם קשר בימים הקרובים.

בואו להבדק על ידי מומחי אפוסתרפיה בחינם עוד היום! הבדיקה אינה כרוכה בעלות כספית ואינה מצריכה כל התחייבות מצידך כך שאין לכם מה להפסיד.

במחקרים רפואיים נמצא כי הטיפול יכול להפחית כאבי ברכיים ולשפר תפקוד אצל אנשים הסובלים מכאבי ברכיים ובעיות ברכיים שונות.

המחקרים הראו שכבר לאחר 8 שבועות של טיפול חלה הפחתה של כ-70% בעוצמת הכאב וכי השיפור נמשך גם לאחר שנה. תוצאות המחקר הראו גם שיפור משמעותי בכאבי ברכיים אפילו בהליכה, בעלייה וירידה במדרגות וקימה מכיסא.

נכון להיום טופלו בהצלחה מעל 40,000 מטופלים באמצעות שיטת אפוסתרפיה לכאבי ברכיים, ביניהם מבוגרים, צעירים, חובבי ספורט וספורטאים מקצועיים שקיבלו את החיים שלהם בחזרה.

היפטרו מכאבי הברכיים שלכם אחת ולתמיד באמצעות טיפול אפוסתרפיה

לקבלת ייעוץ ומבדק הליכה חינם ללא התחייבות מלאו את פרטיכם כאן!

טיפול אפוסתרפיה מסובסד על ידי כל קופות החולים!
טיפול אפוסתרפיה מסובסד על ידי כל קופות החולים!

Posted in: כאבי ברכיים - כללי, כאבי ברכיים בספורט, שחיקת סחוסים